from €20,00
Book Now

Udhëtim në Lumin e Shalës nga Fierza përmes Liqenit të Komanit

Created with Sketch. Lumi i Shalës
Not Rated
Created with Sketch.

Duration

1 Ditë

Created with Sketch.

Tour Type

Daily Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Lumi Shala dallohet me ujin e tij të kristaltë, lumi i Shalës është i pasur me një shumëllojshmëri peshqish por më i përhapuri është trofta, që rritet vetëm në ujrat e ëmbla.
Ngjyra e kaltër dhe e ftohtë e ujit është karakteristike e këtij lumi, shkëmbijt e thepisur që e rrethojnë, duken sikur prekin qiellin me dorë, lumi Shalës karakterizohet si i (dyti) me lumin më të pasur në Evropë. Vizitorët e shumtë e përshkruajnë si perlën e bukurive të Komanit e të Shqipërisë.

Egnatia Tours agjensioni i parë nga Kosova që organizoi oferta për në lumin Shala

Rezervoni vendin dhe përjeto udhëtimin e paharruar në një natyrë mahnitëse!

View More

HIGHLIGHTS

  • Nisjet çdo të PREMTE , kthimi çdo të DIELE
  • •OFERTA VLENË PËR MUAJIN QERSHOR •

Itinerary

Expand All
Day 1
Day 1

- Arritja në Fierz rreth orës 09:30
- Nisemi me varkë dhe lundrojmë përmes Liqenit te Komanit në drejtim të “Lumit të Shalës” për rreth 1.30h, të shoqeruar nga një pamje mahnitëse gjat gjithë kohës, dhe duke u magjepsur nga peisazhet që ofron natyra e bukur.
- Qendrojmë tek Lumi i Shalës për të shijuar bukurit e natyrës, ushqimet e zonës si dhe duke shfrytëzuar mundesinë për të bërë plazhe në ujin e kristaltë të lumit.
- Nisemi drejt Kosovës pas gjithë këtyre aventurave mahnitëse

Included/Excluded

  • Bileta kthyese ( autobus dhe varkë )
  • Transporti me autobus ose minibus komod
  • Varka Fierz - Lumi Shala dhe anasjelltas (Varka e vetme e ndertuar në portin e Durresit për transport pasagjeresh dhe të pajisura me jelek shpetimi)
  • Mëngjesi + (1)pije

Tour's Location

Created with Sketch. Lumi i Shalës

FAQs

Çfare duhet te keni me vete?
- Këpuc të përshtatshme ose sandale për ecje në ujë
- Rroba plazhi
- Seter verore apo xhupe (Pershkak të freskisë së mundshme në pasditje gjatë kthimit me varkë)
Nisjet:
✔️ Nisja nga Gjilani në ora 04:30
(Teatri Qytetit)
✔️Nisja nga Ferizaji në ora 05:00
(Hib Petrol-afër autostrades)
✔️Nisja nga Prishtina në ora 05:30
(Rrethi me Flamur)
✔️Nisja nga Suhareka në ora 06:20
(Parkingi afer autostrades)
✔️Nisja nga Prizereni në ora 07:00
(Rrethi Benafit)
Created with Sketch.
from €20,00

Organized by

fatlumi.egnatia

Member Since 2020

10 Reviews

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox